Jasełka w szkole

Przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej placówce wystawiono jasełka. Wspólnie przypomnieliśmy sobie historię przyjścia na świat Jezusa. Widzieliśmy Maryję oraz Józefa - zmęczonych i szukających w Betlejem noclegu. Byliśmy świadkami rozmowy Aniołów. Towarzyszyliśmy w wędrówce do żłóbka Pasterzom oraz Mędrcom ze Wschodu. Adorowaliśmy Maleńką Miłość razem z dziećmi. W przygotowanie przedstawienia włączyli się młodsi i nieco starsi uczniowie. Zabrzmiały kolędy w wykonaniu I a i I b, II a, III b oraz solistek: Liliany Borek, Karoliny Gumułki i Amelii Niemczury, także w języku łacińskim. Pastorałkę „Anieli w niebie śpiewają” – na góralską nutę, zaprezentowali nauczyciele. Nie zabrakło czytania fragmentu Pisma Świętego, łamania się opłatkiem, życzeń i serdeczności oraz nucenia przez społeczność szkolną znanych i lubianych pieśni o Narodzeniu Pańskim. W sali gimnastycznej stanęły żywe choinki. Zawisły na nich ozdoby ze słomy, szyszki, pierniki, jabłka, suszone cytryny i pomarańcze. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania opłatka. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy w stronę Koła Gospodyń z Luszowic.