Ogólnopolski Turniej - Liga Robotów

Liga Robotów to ogólnopolski turniej robotyczny oparty na założeniach idei STEAM, która wskazuje, że proces uczenia się to poszukiwanie, współpraca i krytyczne myślenie. Łączy najnowsze osiągnięcia nauki, inżynierii, technologii, a także sztuki i matematyki. Pomaga kształtować otwarte i kreatywne umysły, na miarę XXI wieku. Projekt daje możliwość połączenia najnowszych osiągnięć nauki, inżynierii oraz technologii, aby przez aktywne zaangażowanie uczniów, odkrywać ich talenty i pasje.

2 grudnai 2023r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Myślenicach Sport Myślenice odbył się turniej województwa małopolskiego Liga Robotów, w którym drużyna naszej Szkoły w składzie: Aleksandra Stopka, Jan Fido, Antonina Baran, Borys Krzciuk, Igor Krzciuk, Piotr Cierpik, Kamil Zdarowski, Brajan Szęszoł wraz ze swoim trenerem Łukaszem Wilkiem zajęła I miejsce, co zapewniło jej awans do Wielkiego Finału.

Krajowy finał odbędzie się 7 grudnia na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie.