Gminny Konkurs „Mistrza pięknego czytania”

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, 18 grudnia, w naszej placówce odbył się Gminny Konkurs dla klas I-III szkoły podstawowej o tytuł „Mistrza pięknego czytania”.

Zmagania miały na celu zachęcenie najmłodszych do sięgania po wartościowe książki nie tylko z obowiązku, ale dla przyjemności, wdrażanie  ich do pięknego czytania.

W niezwykłym spotkaniu, podczas którego także i my dorośli mogliśmy się przenieść do czasów dzieciństwa, wzięli udział wraz ze swoimi opiekunami uczniowie z Radgoszczy, Zarzecza i Luszowic J.

Uczestnicy  konkursu czytali wylosowany przez siebie fragment utworu. Wysłuchaliśmy między innymi tekstów takich jak: „Tańcowała igła z nitką”, „Samochwała”, „Katar”, „Kałużyści”, „Mama ma zmartwienie”, „Karolcia”, „Calineczka”, „Kubuś Puchatek” czy „Dzieci z Bullerbyn”.

Poziom  zmagań był wysoki, a komisja miała niełatwe zadanie.  Poniżej lista laureatów.

Kategoria uczniów klas I:

I miejsce - Kamil Wątroba (SP Radgoszcz)

II miejsce (ex aequo) – Martyna Cudak (SP Zarzecze), Julian Burek (SP Radgoszcz), Karolina Gumułka (SP Luszowice)

Wyróżnienia: Amelia Wąchała (SP Radgoszcz) oraz Alex Pilipiszyn (SP Luszowice)

Kategoria uczniów klas II:

I miejsce – Weronika Patriak (SP Luszowice)

II miejsce – Justyna Dynak (SP Zarzecze)

III miejsce – Weronika Kacała (SP Radgoszcz)

Kategoria uczniów klas III:

I miejsce – Wiktoria Węgiel (SP Zarzecze)

II miejsce (ex aequo) -  Milena Kaczocha (SP Zarzecze) oraz Kacper Kolak (SP Luszowice)

III miejsce – Oliwia Sowa (SP Luszowice)