Akcja BohaterON w naszej szkole

WYŚLIJ KARTKĘ DO POWSTAŃCA

Akcja BohaterON w naszej szkole

Wybuchło w Warszawie 1 sierpnia 1944 roku, upadło 2 października, po 63 dniach walki i chociaż Powstańcy „przegrali”, tak naprawdę odnieśli moralne zwycięstwo. Po raz kolejny nasza placówka włączyła się w akcję BohaterON. Uczniowie klasy trzeciej na kółku plastycznym pod kierunkiem pani Pauliny Motyki wykonali piękne kartki, a na lekcjach wraz ze swoją wychowawczynią panią Danutą Laskowską pisali podziękowania do Powstańców. Każde dziecko adresowało swój list do innego bohatera.

Starsi uczniowie wysyłali kartki on-line lub w grupach tworzyli własne na lekcjach języka polskiego pod kierunkiem pani Lucyny Kułagi i pani Marii Nowak. Na zajęciach poznawano historię tego zrywu narodowego, losy Powstańców – Żołnierzy, czytano ich biografie, fragmenty wywiadów, całość uzupełniono materiałem filmowym i zdjęciowym.

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!