PODSUMOWANIE AKCJI „OZŁACAMY KASISI”

W czerwcu ubiegłego roku w naszej szkole została podsumowana akcja „Ozłacamy Kasisi”. Uczniowie, rodzice i nauczyciele włączyli się w nią za sprawą Siostry Lucyny. Działo się wiele: zbieraliśmy drobniaki; bandaże, plastry, gazy, stare telefony komórkowe.

Tuż przed walentynkami i 14 lutego rozprowadzaliśmy kartki, baloniki, świeczniki, lizaki,
a przed Wielkanocą stroiki. W ostatnim tygodniu roku szkolnego, 20 czerwca, podczas długich przerw w naszej szkole, można było spróbować pysznego koktajlu z truskawek i ciasta. Pozyskane w ten sposób środki (dobrowolne ofiary), trafiły na misje.

Było spotkanie z panią Eweliną Rzońcą – wolontariuszką, która pracowała w Afryce i misyjne przedstawienie. O misjonarzach i swoich rówieśnikach z odległych zakątków świata pamiętaliśmy także w modlitwie, tej codziennej i podczas nabożeństw drogi krzyżowej. Został rozstrzygnięty konkurs na „Klasę o złotym sercu”.

Każdy z nas podzielił się z potrzebującymi tym, czym mógł. Dobro wraca!

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia 2017 roku z Fundacji do Siostry Lucyny przysłano certyfikat potwierdzający nasz udział w projekcie. Nie spoczywamy na laurach i nadal włączamy się
w wolontariat.