Narodowe Czytanie 2019

16 września w naszej szkole miało miejsce Narodowe Czytanie. Po raz kolejny włączyliśmy się w akcję pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzeja Dudy i jego małżonki – Agaty Kornhauser – Dudy.

W tym roku, dla klas 0 – IV, nauczyciele i zaproszeni goście czytali fragmenty książek opowiadających o II wojnie światowej takie jak: „Asiunia”, „Czy wojna jest dla dziewczyn?”, „Mój tato szczęściarz”.

1 września minęło 80 lat od wybuchu tej okropnej zawieruchy, dlatego apel w sali gimnastycznej stał się nie tylko lekcją języka polskiego, ale i historii.

Klasy V-VIII poznawały bohaterów polskich nowel. Usłyszeliśmy o Janku  Muzykancie (z utworu Henryka Sienkiewicza) - chłopiec chciał mieć prawdziwe skrzypki, niewidomej dziewczynce
z „Katarynki” Bolesława Prusa, towarzyszyliśmy dzieciom podczas nauki abecadła, spotkania
z ukochanym koniem oraz pogrzebu mamy ( „A.. B… C..” Elizy Orzeszkowej i „Nasza szkapa” Marii Konopnickiej).  Obejrzeliśmy również film „Niezwyciężeni”.

Całości dopełniła prezentacja multimedialna, dekoracja i piosenki.