Igrzyska Szachowe

W dniach 16-17.11.17 r. w naszej szkole rozegrano drużynowe Igrzyska Dzieci oraz Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w szachach. Organizatorem zawodów był tradycyjnie Powiatowy Szkolny Związek Sportowy oraz Szkół Podstawowa w Luszowicach.

W Igrzyskach Dzieci startowało łącznie siedem drużyn które grały systemem każdy z każdym. Do zawodów przystąpiły  po 2 drużyny z Dąbrowy Tarnowskiej nr 2, Radgoszczy oraz trzy drużyny z Luszowic. Wszystkie swoje mecze i cały turniej wygrała pierwsza drużyna z  Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Tarnowskiej nr 2. O drugie miejsce walczyły zaciekle pierwsze drużyny z Radgoszczy i Luszowic. Obie ekipy w ciągu turnieju zamieniały się miejscami ale ostatecznie to drużyna z Radgoszczy okazała się lepsza o pół małego punktu. Dla pierwszych trzech szkół ufundowano pamiątkowe medale i dyplomy, które wręczyła dyrektor naszej szkoły pani Teresa Motyka. Indywidualnie najlepiej z naszych zawodników spisała się Kinga Wałaszek która zajęła ex aequo pierwsze miejsce na czwartej szachownicy oraz Kacper Banaś i Ewa Kmieć którzy zajęli kolejno drugie i trzecie miejsce na pierwszej desce.

Wyniki końcowe

Igrzyska Dzieci

szkoła

punkty

Dąbrowa Tarnowska nr II 1

12    18.0

Radgoszcz 1

9     16.5

Luszowice 1

(Banaś Kacper, Kusiak Szczepan, Galus Bartłomiej, Krzciuk Lena)

9     16.0

Luszowice 2

(Kmieć Ewa, Niemczura Bartosz, Biel Daniel,  Wałaszek Kinga)

6     13.5

Dąbrowa Tarnowska nr II 2

3      7.0

Luszowice 3

(Bajor Amelia, Kolak Faustyna, Wnęk Natalia, Bajor Wiktoria)

3      6.5

Radgoszcz 2

0      2.5

W piątek 17 listopada do szachowych zawodów przystąpili uczniowie starsi szkół podstawowych. Do zawodów przystąpiły drużyny z Radgoszczy, Skrzynki,  Dąbrowy Tarnowskiej nr 2 i  Luszowic. Grano systemem dwukołowym. Zawody wygrała po raz drugi z rzędu drużyna z Luszowic w składzie Paweł i Patryk Ogorzelec oraz Gabriel i Marcelina Kolak. Indywidualnie swoje szachownice wygrali Patryk i Paweł (jako jedyny wygrał wszystkie partie) a drużyna zakwalifikowała się do zawodów wojewódzkich.

Wyniki końcowe

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

szkoła

punkty