Wycieczka klas pierwszych i trzecich

15 marca 2024r.  uczniowie klas pierwszych i trzecich wybrali się na wycieczkę do tarnowskiego Teatru im L. Solskiego na spektakl pt. „Jaś i Małgosia”. Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci poznały również zasady prawidłowego zachowania się w teatrze. Wielkie wrażenie wywarła na nich sceneria i gra aktorów. Z zainteresowaniem śledziły to co się działo na deskach teatru. Nastrojowa muzyka i zmienne oświetlenie powodowało, to że zaciekawienie bajką wzrastało. Uśmiechy na twarzach oraz gromkie brawa po spektaklu były z pewnością dowodem na to, że sztuka się podobała i pobyt w teatrze był udany.
Następnie spacerkiem po Tarnowie uczniowie udali się do Centrum Nauki i Techniki Pasaż Odkryć. Pan przewodnik pokazał i wyjaśnił uczniom tajniki astronomii, badania i odkrycia słynnych Polaków wywodzących się z Tarnowa: Michała Hellera, Jana Szczepanika czy Karola Olszewskiego oraz zachęcił do odkrywania w sobie pasji do nauki i ciągłego rozwoju.
Uczniowie poznawali eksponaty związane z powstaniem świata oraz najnowszymi odkryciami techniki. Mieli okazję stanąć na studni bez dna, co dla wielu uczniów wiązało się z dużą odwagą. Odkrywali tajniki chemii i fizyki. Podczas interaktywnego seansu w Planetarium poznali planety naszego układu słonecznego oraz przyjrzeli się gwiazdozbiorom. Okazało się, że świat jest naprawdę tajemniczy, ale odrobina wiedzy i wyobraźni pozwala go coraz lepiej rozumieć.
Dzieci były zachwycone i zafascynowane nie tylko tym, co zobaczyły, ale także i tym, czego mogły dotknąć i doświadczyć.
Czas spędzony w tym miejscu dla każdego był pełen niezwykłych wrażeń.