Warsztaty w Klubie Senior+ w Smykowie

Dnia 28 lutego 2024 r. na zaproszenie członków  Klubu Senior+ w Smykowie, uczennice naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w warsztatach integracyjnych dotyczących  przygotowania ozdób do palm wielkanocnych. W części warsztatowej  zaznajomili się z tajnikami ludowego rękodzieła wytwarzania kwiatów z bibuły i krepiny. Chętnie słuchały jak krok po kroku samodzielnie wykonać cudeńka - wycinane, skręcane, nawijane, marszczone. Uczestniczki warsztatów wykazały duże zainteresowanie i zaangażowanie wykonując różnego rodzaju kwiatki. Znalazły się wśród nich narcyzy, żonkile, goździki, krokusy, maki, stokrotki, kalie i wiele innych. Włożyły sporo wysiłku i starań w robienie kwiatów, które udały się znakomicie. Tworzenie kwiatów z bibuły to nie tylko świetna zabawa, ale także sposób na relaks i kreatywne spędzenie czasu. Sprawia to dużą radość, uczy cierpliwości  i daje  poczucie satysfakcji, kiedy widzimy końcowy efekt swojej pracy. Spotkanie cieszyło się  bardzo dużym zainteresowaniem. Zajęcia przebiegały w bardzo miłej, radosnej atmosferze. Zrobienie czegoś samodzielnie daje niesamowitą satysfakcję, a sam proces twórczy relaksuje i wycisza, co jest szczególnie ważne przy szybkim tempie życia. Serdecznie dziękujemy naszym kochanym Seniorom za niezwykłe chwile spędzone z naszą młodzieżą pełne radości i inspiracji, za ich niesamowite źródło pasji i kreatywności oraz chęć dzielenia się swoim doświadczeniem i umiejętnościami. Niech magia rękodzieła i kwiatów z bibuły rozkwita w sercach naszych Seniorów.