Narodowe śpiewanie pieśni patriotycznych -10 listopada 2017

„Naród, który przestaje śpiewać,  przestaje istnieć…” -  Słowa Oskara Kolberga były mottem kolejnego spotkania z pieśnią i piosenką patriotyczną. Uroczystość odbyła się w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole i dedykowana była wszystkim, którzy oddali swe życie w obronie wolności naszej Ojczyzny.

Pieśni wykonywane były przez połączony Chór Parafialny i Chór Szkolny pod batutą pana dyrektora Jacka Brożka oraz licznie zebranych gości. Gościem honorowym Uroczystości był  wicestarosta Powiatu Dąbrowskiego pan Marek Kopia wraz z małżonką.

Po wspólnym śpiewaniu można było skosztować żołnierskiej grochówki i smacznych pierogów.

Dziękujemy  wszystkim  za  wspólne  śpiewanie,  piękną  lekcję  historii i  patriotyzmu.