Gra terenowa „Niepodległa - 100 lat”

Gra terenowa „Niepodległa - 100 lat” została zorganizowana w naszej szkole w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem gry było wzbudzenie u uczniów zainteresowania i upowszechnianie wiedzy o historii oraz kształtowanie postaw patriotycznych. W grze wzięli udział uczniowie klas V-VIII Szkoły Podstawowej oraz III Gimnazjum. Dnia 27 września pięcioosobowe reprezentacje klas wraz z opiekunem ruszyły na trasę gry terenowej, która prowadziła uczniów poprzez 6 punktów kontrolnych. Każde zadanie z jakim mierzyły się zespoły wymagało różnych umiejętności czy też wiedzy.

Największy entuzjazm wśród uczniów wywołało zadanie które mówiło o tym, że każde pole bitwy usiane jest rannymi, których nie wolno zostawić na łaskę nieprzyjaciela, dlatego prawdziwy patriota i wierny towarzysz broni powinien wykazać sie umiejętnością przetransportowania swojego kamrata w bezpieczne miejsce. Zadaniem uczniów było skonstruowanie nosz, a następnie przeniesienie 4 rannych towarzyszy w miejsce wskazane przez kierownika punktu.

Inne zadanie, sprawdzały zdolności plastyczne czy też wiedzę historyczną i również budziły duże emocje. Taka forma szerzenia wiedzy i postaw patriotycznych spotkała się z ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów i na pewno będzie wykorzystywana przy innych okazjach.