Klasa trzecia na wycieczce w tartaku

Dnia 12 września uczniowie klasy III a mieli możliwość zwiedzenia tartaku – firmy rodzinnej Państwa Wróblów. Uczniowie w ciekawy sposób zostali zapoznani z etapami obróbki drewna, które trafia tu prosto z lasu. Rozpoznawali rodzaje drzew, obserwowali maszyny i urządzenia oraz  trudną pracę, która wykonywali pracownicy firmy.

Tego dnia uczniowie wzięli także udział w Święcie Pieczonego Ziemniaka. Piknik  dla nich został zorganizowany na posesji Państwa Krystyny i Janusza Wróblów. Uczniowie poznali historie ziemniaka, różne ziemniaczane potrawy. Czekały na nich liczne „ziemniaczane konkurencje”, tor przeszkód i wiele  innych atrakcji. Nikogo nie ominął poczęstunek. Wszyscy mogli spróbować pieczonych ziemniaków, kiełbaski i pysznych słodkości.

Dziękujemy za miłe i ciepłe przyjęcie.