Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego

10 września 2017 roku o godzinie 10:00  w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej,
z oddziałami gimnazjalnymi; miało miejsce Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.

W postacie z dramatu „czwartego wieszcza” wcielili się: Dyrekcja, nauczyciele, rodzice
i uczniowie. W placówce pojawili się między innymi Pan Młody, Panna Młoda, Żyd, Radczyni, Zosia, Haneczka, Rachela, Poeta.

Dzięki mistrzowsko „odegranym” scenom, kostiumom pożyczonym z Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, strojom krakowskim przywiezionym z zaprzyjaźnionej szkoły w Radgoszczy udało się oddać ducha epoki, pokazać jak ważne jest obcowanie z wielką literaturą, zachęcić młodzież do czytania.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa poświęcona Stanisławowi Wyspiańskiemu. Odczytano list od Prezydenta Andrzeja Dudy. Z jego kancelarii otrzymaliśmy także specjalną okolicznościową pieczęć.