Opłatek szkolny

Święta Bożego Narodzenie to czas kiedy wszyscy są blisko siebie, panuje magiczny nastrój, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością. Dla nas Polaków obchody tych świąt to wielowiekowa tradycja, z którą silnie związani jesteśmy od najmłodszych lat.
         Uczniowie naszej szkoły, jak co roku zapragnęli godnie uczcić te święta. 22 grudnia 2017 roku przygotowali spotkanie wigilijne Dyrekcji, rodziców i nauczycieli. W pierwszej części spotkania Dyrektor Szkoły pani Teresa Motyka powitała serdecznie zebranych zapraszając wszystkich do wspólnego świętowania i kolędowania. Uczniowie wszystkich klas oraz nauczyciele mogli zaprezentować się w koncercie kolęd i pastorałek. Uczestnicy  podczas występu nie tylko pokazali swoje talenty wokalno- muzyczne, ale również zaśpiewali wzruszające pastorałki, które wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Następnie uczniowie, przygotowani przez nauczycieli panią J. Żurawską, J. Drożdżowską i siostrę L. Bochenek, zaprezentowali jasełka. W niezwykle wzruszający i humorystyczny sposób, poprzez połączenie współczesności z biblijną opowieścią o Świętej Rodzinie, przedstawili historię narodzin Bożego Dzieciątka. Wszyscy mogli przeżyć na nowo historię narodzenia Pana oraz w swoich klasach przełamać się białym opłatkiem znakiem pokoju i miłości poświęconym przez ks. W. Smosznę. Niezwykłego klimatu dodała uroczystości dekoracja sali przygotowana specjalnie na ten czas przez uczniów i  nauczycieli.  Zaprezentowane występy wprowadziły uczestników spotkania w prawdziwie świąteczną nastrój. Wykonawców nagrodzono, owacjami na stojąco gromkimi brawami.. Słowa płynące ze szkolnej sceny uświadomiły nam, dlaczego co roku z taką niecierpliwością czekamy właśnie na nie. Podczas spotkania nie zabrakło również miłych prezentów dla wszystkich uczniów. Uwieńczeniem uroczystości były życzenia świąteczne skierowane do wszystkich uczestników  przez Panią Dyrektor oraz przedstawiciela  Rady Rodziców panią Joannę Jagielską.

Życzenia, kolędy, jasełka pozwoliły poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć wspólne świętowanie narodzin Zbawiciela.