Spotkanie ze strażakiem

W dniu 18 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z kpt. Danielem Misiaszkiem, przedstawicielem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej w ramach cyklu spotkań w szkołach podstawowych i gimnazjach na terenie powiatu, połączonych z przekazaniem kalendarzy plakatowych PSP na rok 2018. Na odwrocie kalendarzy znajdują się konkursy skierowane do uczniów  szkół, przygotowane przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej.

Spotkanie połączone było z pogadanką na tematy zagrożeń w okresie zimowym, tj. związanych z zatruciami tlenkiem węgla oraz bezpieczeństwem na lodzie. Ponadto poruszane są zagadnienia związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem, m.in. zasadami prowadzenia ewakuacji budynków takich jak szkoły.

Dyrekcji oraz gronu pedagogicznemu przekazano informacje o funkcjonującej sali edukacyjnej „Ognik” znajdującej się w KP PSP w Dąbrowie Tarnowskiej, do której zwiedzenia zaproszeni zostali wraz z uczniami przez cały rok, a zwłaszcza podczas akcji otwartych strażnic w ferie zimowe, wakacje oraz podczas obchodów dni ochrony przeciwpożarowej w miesiącu maju.